Etykiety

niedziela, 19 marca 2017

Sennheiser CX 3.00 - Opinie - Nie polecam

Należę do kategorii osób, które uwielbiają pracować słuchając muzyki, więc korzystam w tym celu ze słuchawek, szczególnie dokanałowych, gdyż często przebywam w otoczeniu innych osób, którym moja muzyka mogłaby nie odpowiadać. Do niedawna kupowałem słuchawki średnio-słabej jakości, w przedziale cenowym 80-120 zł. Jednak, ponieważ taki sprzęt często nawalał lub samoistnie stopniowo się rozpadał, postanowiłem nabyć nieco lepszy produkt.

Sennheiser CX 3.00 – Opinie - Dużo pozytywnych opinii w sieci


Przeszperałem intensywnie sieć i na podstawie znajdujących się tam opinii, które zdecydowanie świadczyły o dobrej jakości produktu, który sobie upatrzyłem, zdecydowałem się na słuchawki Sennheiser CX 3.00. Początkowo byłem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Dźwięk bardzo dobry, świetne basy, a wykonanie też wydawało mi się odporne na częste użytkowanie, ponieważ w przeciwieństwie do tego co działo się prawie ze wszystkimi moimi poprzednimi słuchawkami, tutaj kable praktycznie w ogóle się nie plątały. W sumie było wszystko naprawdę ok.

Sennheiser CX 3.00 – Dobry produkt, ale na krótko!


Niestety po krótkim czasie intensywnego użytkowania, może jakieś 2-3 miesiące słuchania muzyki po 5-7 godzin dziennie, z jednego z przewodów zaczęła odpadać chroniąca go osłona. Byłem mocno zaskoczony tym faktem, więc natychmiast zadzwoniłem do sklepu w którym nabyłem produkt, aby dowiedzieć się jak wygląda procedura naprawy gwarancyjnej. Moje zaskoczenie było jeszcze większe, gdy mój rozmówca dał mi do zrozumienia, że tego typu usterki nie są absolutnie objęte gwarancją, bo są to usterki mechaniczne, a ponieważ nie zdecydowałem się na specjalne ubezpieczenie, w przypadku wysłania sprzętu do serwisu został bym obarczony bardzo wysokimi kosztami naprawy! Po tej rozmowie dałem sobie spokój z naprawą i miałem tylko nadzieję, że przewody nie będą się dalej psuły, więc zakleiłem odpadający fragment osłonki taśmą izolacyjną.

Sennheiser CX 3.00 – Totalne rozczarowanie!


Po kilku tygodniach przewody zaczęły pękać w innych miejscach, które też natychmiast zakleiłem prewencyjnie taśmą. W końcu jednak dałem sobie spokój z zaklejaniem, gdyż nie miało to już większego sensu.

Teraz, po 8 miesiącach użytkowania, moje słuchawki wyglądają jak na zdjęciu poniżej. Jak widać osłona przewodów jest postrzępiona w wielu miejscach.

Słuchawki Sennheiser CX 3.0 po 8 miesiącach użytkowania
Sennheiser CX 3.00 - Postrzępione przewody po 8 miesiącach użytkowania


Słuchawki Sennheiser CX 3.00 przestały już działać, prawdopodobnie wskutek zniszczenia przewodów. Wysyłka na gwarancji nie ma sensu, ponieważ producent nie udziela gwarancji na usterki mechaniczne, do których zalicza się pękanie i odczepianie się osłony chroniącej przewody. Słuchawki za 200 zł mogę praktycznie wyrzucić do kosza na śmieci.

4 komentarze:

 1. Jesteś pewien, że kupiłeś oryginalne? Na zamieszczonym zdjęciu widać dwużyłowy przewód, przy czym te żyły można odróżnić. Natomiast na stronie producenta i w opisach przewód powinien być eliptyczny (bez widocznych żył).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłem w Saturnie. Jeśli nie są oryginalne, to Saturn sprzedaje podróby... Wszystko możliwe,

   Usuń
 2. To prawda niemiecki szajs tak się na nich robi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakieś 8 lat temu kupiłem sennheisery cx 300 o ile dobrze pamiętam. Dałem za nie koło 170zł w euro. Teraz też planuje kupić coś lepszego ale w trakcie googlowania trafiłem na Twojego bloga i momentalnie przypomniało mi się że tamte sennki gdzieś po roku rozleciały mi się przy wtyczce. W euro usłyszałem to samo co Ty, że taka awaria nie kwalifikuje się do naprawy w ramach gwarancji bo jest to uszkodzenie mechaniczne... :) Szkoda mi było ich wyrzucić bo grały naprawdę dobrze, naprawiłem je na własna rękę. Za parę miesięcy rozleciały się przy kostce łączącej słuchawki, a na koniec przy samych słuchawkach, poszły do kosza. Następne kupiłem soniaki za połowę ceny i wytrzymały wiele wiecej :) Miałem w planach spróbować tego modelu, ale raczej już nie dam drugiej szansy tej firmie, również nie polecam.

  OdpowiedzUsuń

Dodaj komentarz