Istnieje bardzo szerokie grono programistów PHP, którzy nigdy nie korzystali z jakiegokolwiek frameworka. Pomimo, iż samodzielne tworzenie całego kodu od podstaw rzeczywiście ma swoje zalety, bo nie tylko umożliwia pełną kontrolę na tym, co pragniemy osiągnąć, ale również pozwala dogłębnie zrozumieć podstawowe mechanizmy programistyczne związane z danym środowiskiem, to niestety z czasem, pisanie w kółko bardzo podobnych do siebie klas i metod, może nas nieźle znużyć. Jeśli regularnie przyjmujesz zlecenia na podobne projekty, np. rozbudowane serwisy www, to za każdym razem jesteś zmuszony tworzyć bardzo podobny kod (np. do walidacji wprowadzanych do formularzy danych, wysyłania powiadomień, uwierzytelniania użytkowników), oprócz bardziej specjalistycznych rozwiązań, ściślej powiązanych z celem danego projektu. Czynności takie jak tworzenie różnego rodzaju formularzy, monotonna walidacja podobnego typu danych, z czasem stają się rutyną i to właśnie w tym zakresie tkwi spora część potencjału frameworków. Z ich pomocą te monotonne i powtarzające się czynności wykonasz o wiele szybciej, sprawniej i bezpieczniej, przez co będziesz mógł się skupić na bardziej specjalistycznych, wymagających twórczości zadaniach i detalach.
O frameworku Laravel pisałem już niejednokrotnie. To jeden z lepszych frameworków php, z jakimi miałem okazję pracować w swojej dotychczas kilkudziesięcioletniej web-developerskiej karierze.
Jakoś bez pośpiechu oraz presji, z Laravel 5.x przeszedłem - dopiero kilka tygodni temu - na wersję 7. Muszę przyznać, że z Laravel 6 nigdy nie korzystałem - sam nie wiem czemu. Być może piątka dawała mi wszystko to, czego akurat potrzebowałem, a nawet o wiele więcej. Jednak przejście z wersji 5.x do siódemki - dokonane z czystej ciekawości, a nie z powodu jakichkolwiek niedoborów, okazało się być zaskakująco przyjemne i rzeczywiście ciekawe!
Szkoleniowo, a może trochę z powodu tymczasowego braku wymagających zaangażowania zleceń, a także aby lepiej poznać Laravel 7 ze strony praktycznej, postanowiłem wykorzystać kilka dni wolnego czasu, nie tylko na naukę, ale również na swobodną ekspresję swojej "programistycznej twórczości". Przechodząc do rzeczy, poczułem wewnętrzną potrzebę stworzenia czegoś nowego, a cóż innego mogło to być, jak nie kolejny portal!? Z pomocą Laravela 7, w ciągu zaledwie kilku wolnych dni, utworzyłem swój nowy serwis online, który obecnie działa (choć jest jeszcze w fazie budowy, rozbudowy, zmian i ciągłych przemyśleń), pod adresem https://oceny-opinie.pl.
Szczerze mówiąc, dysponując zaledwie kilkoma dniami wolnego czasu, nie zdołałbym stworzyć portalu oceny-opinie.pl pisząc cały kod php od podstaw, bez pomocy dobrodziejstw frameworka Laravel. Potrzebowałbym na to przynajmniej 14 ładnych dni spokojniej, bezstresowej, ale niestety dość monotonnej pracy. Z Laravel 7 stworzenie tego serwisu nie było ani ciężkie, ani monotonne, ale ciekawe i przyjemne.
Oceny-opinie.pl może być ciekawym rozwiązaniem marketingowym - przy okazji zupełnie bezpłatnym (przynajmniej w najbliższym czasie) - dla właścicieli sklepów internetowych, którym zależy na uzyskaniu ocen i recenzji od własnych klientów. W tym celu wystarczy się zalogować, dodać własny sklep, a następnie poprosić klientów o wystawienie ocen i recenzji, np. wysyłając im - w formie masowego mailingu - odnośnik do utworzonego sklepu. Możliwości jest naprawdę wiele, nie tylko dla właścicieli sklepów online, ale także dla producentów i dystrybutorów. Okazuje się bowiem, że zapoznanie się z recenzjami konsumentów - opublikowanymi w niezależnych portalach, ma decydujący wpływ na ostateczną decyzję dotyczącą zakupu danego produktu.
Bardzo ciekawy wpis :)
OdpowiedzUsuńJeżeli szukasz firmy, która zajmuje się m.in. outsourcingiem to polecam firmę https://www.7l.pl.
Jeśli potrzebujesz fachowej strony internetowej albo sklepu online - zapraszam - KKY.PL
OdpowiedzUsuńZnakomicie wyjaśniony temat. Zapraszam na Firma informatyczna Rzeszów
OdpowiedzUsuńJeżeli chcecie zmienić swoje codzienne, złe nawyki to zdecydowanie polecam Wam porady ze strony https://smartix.pl/. Znajdziecie na niej portal informacyjny z wieloma artykułami dotyczącymi życia codziennego.
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis, ja zapraszam na moją stronę może znajdziesz coś dla siebie, pozdrawiam https://www.kaczmarekfreelancer.pl/
OdpowiedzUsuńMiało być Link
OdpowiedzUsuńGdyby ktoś szukał możliwości zwiększenia efektywności w trakcie pracy to polecam https://www.wpsonline.pl/ - warto :)
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy post! :) Gdyby ktoś był zainteresowany firmą która tworzy custom software development to zapraszam do NEATsoft!
OdpowiedzUsuń